Celem projektu była ocena wpływu programu rządowego „Rodzina 500+” na rynek pracy, a w szczególności na aktywność zawodową i zatrudnienie kobiet. Projekt był realizowany dla Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).
Przypominamy wyniki badań dot. nierówności ekonomicznych w Polsce oraz wpływu programu 500+ na rynek pracy zaprezentowane na naszych ubiegłorocznych seminariach.
23-24 października br. zaprezentujemy wyniki badań dotyczących nierówności ekonomicznych w Polsce oraz wpływu Programu „Rodzina 500+” na aktywność zawodową matek.
Raport opracowany został przez zespół ekspertów z Instytutu Badań Strukturalnych (IBS), Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA, GRAPE, Szkoły Głównej Handlowej i Uniwersytetu Warszawskiego.
W opracowaniu analizujemy wpływ świadczenia „Rodzina 500+” na aktywność zawodową kobiet. Celem programu jest zwiększenie dzietności i zmniejszenie ubóstwa wśród rodzin z dziećmi. Świadczenie 500+ zwiększa dochód spoza pracy gospodarstw domowych, co może zmniejszać bodźce do aktywności zawodowej (tzw. efekt dochodowy). Korzystając z danych z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności za lata 2010-2017, porównujemy różnice ...
Do poprawnego działania naszej strony niezbędne są niektóre pliki cookies. Zachęcamy również do wyrażenia zgody na użycie plików cookie narzędzi analitycznych. Dzięki nim możemy nieustannie ulepszać stronę. Więcej informacji znajdą państwo w Polityce Prywatności. Więcej.