
Ubóstwo energetyczne w województwie łódzkim - raport z badania
Zapraszamy do lektury raportu z badania ubóstwa energetycznego w województwie łódzkim, którego współautorami są eksperci IBS: Jakub Sokołowski i Jan Frankowski.
Zapraszamy do lektury raportu z badania ubóstwa energetycznego w województwie łódzkim, którego współautorami są eksperci IBS: Jakub Sokołowski i Jan Frankowski.
W nowej książce dotyczącej kwestii ubóstwa energetycznego w Europie Środkowo-Wschodniej współautorami rozdziału poświęconego Polsce są Jakub Sokołowski i Piotr Lewandowski.
Uwaga decydentów i komentatorów życia publicznego jest obecnie skoncentrowana głównie na problemach finansowych firm. Powszechnie nie docenia się długofalowych skutków wielomiesięcznego zamknięcia szkół. Eksperci alarmują, że społeczno-gospodarcze skutki tej decyzji będą odczuwalne przez długie lata.
Zapraszamy do udziału w postępowaniu na wybór wykonawcy dzieła: zaprojektowanie i wykonanie aplikacji umożliwiającej przeprowadzanie i wizualizowanie prognoz z modelu prognostyczno-symulacyjnego polskiego rynku pracy. Termin składania ofert upływa 17 listopada 2020 r.
Artur Rutkowski
COVID-19 doprowadził do ogólnoświatowej recesji. Szacuje się, że nawet 242 mln miejsc pracy (z czego 70% w rejonie Azji i Pacyfiku) może zniknąć z powodu pandemii.
Warunki, w jakich mieszkają osoby ubogie energetycznie w Polsce, są złe. Stare budynki i przestarzałe piece to wyższe ryzyko chorób.
— IBS Fundacja Naukowa (@ibs_thinktank) 13 stycznia 2021
W nowym PP, proponujemy
➡️ zasiłek celowy
➡️ 100% finansowania termomodernizacji/wymiany pieca/podłączenia do siecihttps://t.co/LbeSmdEWTN pic.twitter.com/z6RQr3F38z
Umiejętności poznawcze i niektóre cechy osobowości są komplementarne. @MartaPalczynska analizuje zwrot z umiejętności w nowym artykule opublikowanym w International Journal of Manpower https://t.co/WrjBjKrOOz #płace #PIAAC pic.twitter.com/R60ZmuaWyA
— IBS Fundacja Naukowa (@ibs_thinktank) 7 stycznia 2021
Artykuł Igi Magdy, Anety Kiełczewskiej i Nicoli Brandt analizujący wpływ 500+ na aktywność zawodową kobiet ukazał się właśnie w IZA Journal of Labor Policy ➡️https://t.co/I97Ife9Guv pic.twitter.com/og8gKpFCtV
— IBS Fundacja Naukowa (@ibs_thinktank) 23 grudnia 2020