Nowe spojrzenie na ubóstwo i nierówności w Polsce - zapraszamy na seminarium (10.12.2015)

Workshops
Zgłoszenia przyjmujemy do 4.12.2015

Zapraszamy na seminarium mające na celu pogłębienie wiedzy o nierównościach i ubóstwie w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem nowego wymiaru deprywacji - ubóstwa energetycznego oraz roli polityk podatkowo-transferowych.

 

Agata Miazga (IBS) i Dominik Owczarek (ISP) przedstawią koncepcję definiowania i pomiaru ubóstwa energetycznego w Polsce oraz wyjaśnią różnice pomiędzy ubóstwem dochodowym i energetycznym (artykuł). Maciej Lis (IBS) zaprezentuje wyniki modelu mikrosymulacyjnego w celu odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób efektywnie przeciwdziałać temu zjawisku. Michał Brzeziński (WNE UW) oraz Michał Myck (CenEA) przedstawią wyniki swoich badań na temat wpływu polityki fiskalnej i społecznej na poziom dochodów różnych grup społeczno-ekonomicznych i nierówności dochodowe w Polsce. Spotkanie zakończy się dyskusją panelową z udziałem ekspertów ze świata nauki, energetyki, administracji i pomocy społecznej.

 

***

Seminarium odbędzie się w języku polskim. Szczegółowy program dostępny jest na stronie wydarzenia (zobacz).

 

***

Serdecznie zapraszamy. Prosimy o mejlowe potwierdzenie obecności - ibs@ibs.org.pl - do 4 grudnia 2015 roku, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.

Projekt związany z tą wiadomością:

Ubóstwo energetyczne

wszystkie wiadomości