Instrumenty pomocy społecznej łagodzą jedynie skutki ubóstwa energetycznego

pixabay_news
Przy braku instrumentów skierowanych na przyczyny problemu w konsekwencji marnotrawimy środki - Aleksander Szpor w wywiadzie dla serwisu Chronmyklimat.pl.

Aleksander Szpor, kierownik projektu Ubóstwo energetyczne, w wywiadzie udzielonym Agnieszce Tomaszewskiej-Kuli, podkreśla, jak ważne jest w przeciwdziałaniu ubóstwu energetycznemy lepsze ukierunkowanie istniejących instrumentów pomocy oraz ich łączenie, a także jak istotna jest współpraca kluczowych instytucji centralnych - Ministerstwa Energii, Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Urzędu Regulacji Energetyki, zaangażowanie sektora prywatnego (firm energetycznych i firm świadczących usługi dla sektora energetycznego).

 

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z Aleksandrem Szporem, jak również do wysłuchania rozmowy Katarzyny Sałach z Aleksandrą Dziadykiewicz z TOKFM i wypowiedzi analityczki IBS dla Dariusza Kwiatkowskiego z PolskiegoRadia.pl m.in. o tym, kogo w Polsce najbardziej dotyka ubóstwo energetyczne oraz o rekomendacjach wynikających z badań Instytutu.

  • Wywiad Aleksandra Szpora udzielony Agnieszce Tomaszewskiej-Kuli z serwisu ChronmyKlimat.pl ➡️ przeczytaj
  • Rozmowa Katarzyny Sałach z Aleksandrą Dziadykiewicz  - audycja "Kogo dotyka ubóstwo energetyczne", Raport Gospodarczy, TOK FM, 2.12.2016 r. ➡️ posłuchaj 
  • Wypowiedź Katarzyny Sałach dla Polskiego Radia - "Co dziesiąte gospodarstwo w Polsce doświadcza ubóstwa energetycznego", Dariusz Kwiatkowski, PolskieRadio.pl, 1.12.2016 r. ➡️ zobacz
IBS_ASzpor_ChronmyKlimat_wywiad
KSalach_PRpl_01.12.2016

bmk

Projekt związany z tą wiadomością:

Ubóstwo energetyczne

wszystkie wiadomości