Wyniki badań IBS na prestiżowej konferencji Remote Work Conference

Remote_Work_Conference_20221013_02
Podczas Remote Work Conference zaprezentowano nowe badania dotyczące pracy w domu, pracy z dowolnego miejsca, oraz telepracy.

 

Spotkanie czołowych badaczy zagadnień związanych z rynkiem pracy - Remote Work Conference na Uniwersytecie Stanforda, zorganizowali Jose Maria Barrero, Nick Bloom, Raj Choudhury, Steven Davis, Natalia Emanuel, oraz Emma Harrington. Dwadzieścia dwa referaty w programie obejmowały szeroki zakres zagadnień, od pomiaru częstości występowania pracy zdalnej, przez badania wpływu pracy zdalnej na pracowników, po ocenę jej implikacji dla miast i rynków mieszkaniowych.

 

Piotr Lewandowski przedstawił artykuł "Mismatch in preferences for working from home - evidence from discrete choice experiments", którego współautorami są Katarzyna Lipowska i Mateusz Smoter. Artykuł oparty jest na dwóch eksperymentach dyskretnego wyboru z udziałem pracowników i pracodawców w Polsce. Pokazuje dużą rozbieżność pomiędzy preferencjami pracowników i pracodawców w zakresie pracy w domu. Pracownicy wysoko cenią sobie takie udogodnienie, natomiast menedżerowie niechętnie zatrudniają osoby, które chcą pracować w domu.

 

Konferencja odbyła się w tradycyjnej formie, ale była transmitowana online. Nagrania prezentacji, wraz ze slajdami i referatami, dostępne są na stronie konferencji https://www.remoteworkconference.org/.

Projekt związany z tą wiadomością:

System prognozowania polskiego rynku pracy

wszystkie wiadomości