Musimy być elementem unijnej polityki migracyjnej

TVNBiS_uchodzcy
Nie jest zagwarantowane, że uchodźcy będą mieli kompetencje, których nasz rynek pracy potrzebuje. Są inne argumenty za tym, że TRZEBA pomoc.

- Nie mamy polityki migracyjnej (…) a Polska jest krajem, który będzie potrzebował rąk do pracy ze względu na demografię - Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan).

 

- W przypadku uchodźców nie jest zagwarantowane, że będą mieć kompetencje, których nasz rynek pracy potrzebuje. Są inne argumenty za tym, że TRZEBA pomoc. (…) Kiedy mówimy o tym, czy dla 2, 9, a nawet 15 tysięcy uchodźców mielibyśmy znaleźć jakieś zajęcie po tym, jak się już u nas osiedlą i odnajdą, to jeśli to będą osoby gotowe wykonywać prace relatywnie proste (w rolnictwie, budownictwie, usługach), to nie będzie to żaden problem, bo w Polsce pracuje 16 mln ludzi i 10 tys. to jest kropla. - Piotr Lewandowski (szef Instytutu Badań Strukturalnych).

 

O uchodźcach, polskiej polityce migracyjnej (a właściwie jej braku), o polskim rynku pracy rozmawiają w TVN24 BiŚ Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Konfederacja Lewiatan) i Piotr Lewandowski (IBS)

 

 

 

wszystkie wiadomości