Konferencja prasowa poświęcona wykorzystywaniu danych publicznych

pixabay_ipad
22.03, godz 11, Hotel Novotel, ul. Marszałkowska 94/98, Warszawa

IBS, Fundacja ePaństwo oraz Fundacja ClientEarth Poland zapraszają na konferencję prasową poświęconą zaprezentowaniu narzędzi pomocnych dziennikarzom oraz obywatelom w sprawowaniu kontroli i monitorowaniu działań instytucji publicznych, w tym posłów, urzędów miast czy innych urzędów znajdujących się na mojepanstwo.pl.

 

Ideę, na której oparty jest portal Moje Państwo można opisać za pomocą hasła - integracja i personalizacja. Integracja polega na zgromadzeniu 1 terabajta danych w jednym miejscu, co pozwala na tworzenie “jednego okienka” do danych państwa. Personalizacja opiera się na założeniu, że każdy inaczej pojmuje słowo „państwo“, a portal pozwala na taki dobór funkcjonalności, który umożliwia korzystanie z danych publicznych zgodnie z własnymi preferencjami.

 

Wśród wielu narzędzi udostępnianych na stronie mojepanstwo.pl jest też aplikacja przygotowana przez nasz Instytut we współpracy z Fundacją ePaństwo, która pozwala sprawdzić, jak są wydatkowane środki z naszych podatków -„Jak są wydawane moje podatki?

 

Konferencja prasowa odbędzie się 22 marca, o godzinie 11:00 w Hotelu Novotel (ul Marszałkowska 94/98, Warszawa). Serdecznie zapraszamy.

 

****

Redakcje zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o przesłanie zgłoszeń (imię i nazwisko, nazwa redakcji) do poniedziałku (21 marca) do godz. 12:00 na adres e-mail: asia.przybylska@epf.org.pl.

 

***

Konferencja organizowana jest w ramach projektu "Jak wydawane są moje podatki". Projekt ma na celu wzmocnienie kontroli obywatelskiej nad finansami państwa i realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

 

 

Projekt związany z tą wiadomością:

Jak wydawane są moje podatki?

wszystkie wiadomości