III edycja Konferencji "Jobs and Development" – zmiana terminu!

na stroneee
W związku z pandemią COVID-19 zmieniamy datę dorocznej konferencji IZA/Banku Światowego/NJD/   UNU-WIDER „Jobs and Development” w Warszawie. Nowy  termin konferencji to 3-4 września 2020 r.

Uważamy, że jest to najbardziej ostrożne działanie, jakie możemy podjąć, dopóki zagrożenie będzie aktualne, a sytuacja związana epidemią się nie wyjaśni. Będziemy uważnie monitorować sytuację, aby zapewnić, że przeprowadzenie konferencji będzie bezpieczne – zarówno dla uczestników, jak i zdrowia publicznego.

 

Jobs_Dev2020 logo

 

Komitet organizacyjny:

IZA - Institute of Labor Economics - Gary Fields i Ahmed Elsayed
Bank Światowy - Ian Walker, Indhira Santos i Javier Sánchez-Reaza
The Network on Jobs and Development (NJD)* - Piotr Lewandowski i Albert Park
UNU-WIDER - Kunal Sen i Sam Jones

 

Poprzednie edycje konferencji odbyły się w Waszyngtonie oraz w Bogocie, każdorazowo gromadząc ekspertów z ponad 20 krajów. Nadchodząca dwudniowa konferencja pt. “Better Jobs for Development” obejmie wykłady gościnne, ok. 80 prezentacji naukowych w sesjach równoległych, a także panel dyskusyjny z udziałem decydentów i ekspertów ds. polityki rynku pracy. Głównym przedmiotem zainteresowania będą badania o praktycznym znaczeniu dla rynków pracy w krajach o niskim i średnim dochodzie.

 

Na konferencję nadesłano zgłoszenia  o następującej tematyce:

• Modelowanie rynków pracy w krajach rozwijających się: segmentacja i stratyfikacja rynku pracy
• Zmieniające się łańcuchy wartości dodanej i ich wpływ na pracę
• Zorientowana na rynek pracy edukacja i rozwój umiejętności
• Instytucje, normy i zatrudnienie kobiet
• Polityki odpowiadające na problem niskich zarobków oraz działania poprawiające ochronę pracowników
• Polityki podnoszące jakość pracy
• Pomiar jakości pracy

 

Więcej informacji na temat konferencji i jej poprzednich edycji znajduje się na stronie http://jobsanddevelopmentconference.org/

 

* Konferencja Jobs and Development jest współorganizowana przez Bank Światowy, IZA, UNU-WIDER oraz Network on Jobs and Development w składzie: Indian Council for Research on International Economic Relations (ICRIER), Development Policy Research Unit (DPRU), HKUST Institute for Emerging Market Studies (HKUST IEMS) i Instytut Badań Strukturalnych (IBS).

 

 

 

wszystkie wiadomości