Hacknight - "crackowanie" PDF-ów dla przejrzystości finansów publicznych - w kwietniu!

hacknight
Uwaga - zmieniamy termin - prezentacja narzędzia do ekstrakcji danych tabelarycznych z plików PDF obrazujących strukturę polskiego budżetu narodowego - w kwietniu

Awaryjna sytuacja - kod programu do ekstrakcji danych tabelarycznych z plików PDF-ów  przekażemy Wszystkim zainteresowanym w kwietniu - poprzez github. Zapraszamy oczywiście też na kwietniowy hacknight - dokładną datę podamy zaraz po Świętach Wielkanocnych. Dzisiejszy hacknight odbędzie się, ale nie będzie poświęcony naszemu narzędziu i wykonanej pracy.

 

Przypominamy, że chodzi o narzędzie przygotowane przez Fundament, dzięki któremu ekonomiści naszego Instytutu opracowali dane publiczne tak, aby pokazać je w sposób przystępny dla obywateli. Efekt - aplikacja “Jak wydawane są moje podatki”.

 

W imieniu swoim i Porozumienia Fundament Społeczeństwa Informacyjnego przepraszamy za zmianę terminu.

Do zobaczenia w kwietniu!

***

Aplikacja "Jak są wydawane moje podatki" powstała  w ramach projektu o tej samej nazwie, a jego celem jest wzmocnienie kontroli obywatelskiej nad finansami państwa. Projekt realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt związany z tą wiadomością:

Jak wydawane są moje podatki?

wszystkie wiadomości