"Budżet państwa dla nikogo nie jest przejrzysty"

ObserwatorFinansowy-LOGO
W Obserwatorze Finansowym ukazał się artykuł "Budżet państwa dla nikogo nie jest przejrzysty" nt. seminarium IBS o stanie finansów publicznych w Polsce

 

19 kwietnia br. odbyło się seminarium Instytutu Badań Strukturalnych pt. Finanse publiczne w Polsce – dokąd zmierzamy? W panelu dyskusyjnym uczestniczyli: wiceminister Leszek Skiba (Ministerstwo Finansów), dr Paweł Wojciechowski (główny ekonomista ZUS) oraz Ignacy Morawski (WiseEuropa).

Tabelka, która ma 60 tysięcy rekordów jest trudna do zarządzania - narzekał wiceminister finansów Leszek Skiba.

Prelegentami seminarium byli: dr Agnieszka Chłoń-Domińczak (SGH), Piotr Lewandowski, Jakub Sawulski  i Jan Baran (Instytut Badań Struktutalnych) oraz Katarzyna Mikołajczyk, Asia Przybylska (Fundament Społeczeństwa Informacyjnego).

 

W artykule Marka Pielacha zatytułowanym "Budżet państwa dla nikogo nie jest przejrzysty" czytamy m.in.:

- Tabelka, która ma 60 tysięcy rekordów jest trudna do zarządzania - narzekał wiceminister finansów Leszek Skiba. Sprawozdanie z wykonania budżetu to 310 stron, 7 tablic i 158 załączników. Trudno tu o obywatelską kontrolę – dodawali przedstawiciele organizacji pozarządowych podczas debaty Instytutu Badań Strukturalnych „Finanse publiczne w Polsce”.

 

Zachęcamy do zapoznania się z całym tekstem - Budżet państwa dla nikogo nie jest, Marek Pielach, Obserwator Finansowy, 2016-04-20

 

***

Więcej o seminarium IBS pt. „Finanse publiczne w Polsce - dokąd zmierzamy" - zobacz

 

 

 

Projekt związany z tą wiadomością:

Jak wydawane są moje podatki?

wszystkie wiadomości