The effects of digitalisation, globalisation, climate change and demographic shifts on labour markets and welfare states in the European Union
Będziemy omawiać, w jaki sposób cyfryzacja, globalizacja, zmiany demograficzne i zmiany klimatu napędzają przekształcenia strukturalne na rynku pracy, w tym zmiany w popycie i podaży umiejętności, jakości pracy i warunkach pracy. Ponadto zbadamy społeczne implikacje tych trendów, takie jak ich wpływ na nierówności i dobrobyt. Zajmiemy się również wpływem tych czterech megatrendów na państwa opiekuńcze, w tym zmianami w preferencjach dotyczących ochrony socjalnej i konsekwencjami dla finansów publicznych.
Do udziału zapraszamy badaczy ze wszystkich dziedzin nauk społecznych. Mile widziane są zarówno badania ilościowe, jak i jakościowe.
Konferencję otworzy Profesor Francesco Vona
Profesor zwyczajny na Wydziale Nauk o Środowisku i Polityki Środowiskowej Uniwersytetu w Mediolanie
Zapraszamy do udziału w dyskusji na temat wpływu cyfryzacji, globalizacji, zmian klimatycznych i zmian demograficznych na różne aspekty, w tym między innymi:
Uwzględnienie połączonego wpływu dwóch lub więcej sił napędowych – cyfryzacji, globalizacji, zmian klimatu i zmian demograficznych – jest uważane za wartość dodaną. Gorąco zachęcamy do udziału doktorantów i pracowników naukowych na wczesnym etapie kariery. Odbędzie się sesja plakatowa z nagrodą dla zwycięzcy. Jeśli chcesz wziąć udział w sesji plakatowej, prosimy o wyraźne zaznaczenie tego w wiadomości e-mail.
Prosimy o przesłanie artykułu lub rozszerzonego streszczenia (około 800 słów) wraz z
i) tytułem artykułu,
ii) nazwiskiem autora (autorów) oraz
iii) afiliacją i adresem e-mail autora prezentującego
do 14 marca 2025 r. do Laurène Thil (laurene.thil@kuleuven.be).
Abstrakty powinny zawierać następujące elementy: wprowadzenie, metodologię, główne wnioski, implikacje i słowa kluczowe.
14 marca 2025 r. – termin nadsyłania abstraktów
4 kwietnia 2025 r. – Decyzje dotyczące akceptacji
14 kwietnia 2025 r. – termin rejestracji dla prezentujących uczestników
5 czerwca 2025 r. – rejestracja dla wszystkich uczestników
12 czerwca 2025 r. – konferencja w Brukseli
Piotr Lewandowski (IBS), Ludivine Martin (LISER), Cristiano Perugini (UNIPG), Ursula Holtgrewe (ZSI), Slavina Spasova (OSE), Holger Stichnoth (ZEW), Mikkel Barslund (HIVA – KU LEUVEN), Karolien Lenaerts (HIVA – KU LEUVEN) and Laurène Thil (HIVA – KU Leuven).