V edycja konferencji Jobs and Development - zapraszamy do zgłaszania artykułów

logo tt
Zapraszamy do udziału w piątej edycji międzynarodowej konferencji Jobs and Development, organizowanej przez Bank Światowy, IZA, UNU-WIDER oraz Network for Jobs and Development, do którego należy IBS. Konferencja, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się online.

Komitet organizacyjny:
IZA - Institute of Labor Economics - Gary Fields i Ahmed Elsayed
Bank Światowy - Ian Walker, Indhira Santos i Javier Sánchez-Reaza
The Network on Jobs and Development (NJD)* - Piotr Lewandowski i Albert Park
UNU-WIDER - Kunal Sen i Sam Jones

 

W tym roku konferencja odbędzie się w dniach 1-3 września. Podczas konferencji zostanie zaprezentowanych ok. 50 artykułów naukowych, odbędzie się panel dyskusyjny, a także wykłady gościnne wygłoszone przez Davida Autora i Daniego Rodrika.

 

Głównym tematem konferencji będzie tworzenie miejsc pracy wysokiej jakości w czasach kryzysu pandemicznego. Zachęcamy do zgłaszania prac o następującej tematyce:
• Zmiana technologiczna i przyszłość pracy
• Handel, zmieniające się łańcuchy wartości dodanej oraz ich wpływ na tworzenie miejsc pracy
• Migracja
• Pandemia COVID-19 a standard życia i tworzenie miejsc pracy
• Kobiety na rynku pracy

 

 

Więcej informacji na temat konferencji i jej poprzednich edycji znajduje się na stronie http://jobsanddevelopmentconference.org/

 

Zgłoszenia
Prosimy zgłaszać pełne artykuły bądź rozbudowane abstrakty w nieprzekraczalnym terminie 30 kwietnia 2021 r. Zgłoszenia będą przyjmowane przez formularz online. Zachęcamy do zgłaszania kompletnych artykułów.

 

* Konferencja Jobs and Development jest współorganizowana przez Bank Światowy, IZA, UNU-WIDER oraz Network on Jobs and Development w składzie: Indian Council for Research on International Economic Relations (ICRIER), Development Policy Research Unit (DPRU), HKUST Institute for Emerging Market Studies (HKUST IEMS) i Instytut Badań Strukturalnych (IBS).

wszystkie wiadomości