IBS i Przemiany 2015 w Centrum Nauki Kopernik

Przemiany2015_3
Publikacja festiwalowa o antropocenie i relacja z pierwszej debaty - Planeta.

W czasie tegorocznej edycji Festiwalu Przemiany w Centrum Nauki Kopernik organizatorzy zapraszali do zaprojektowania nowej epoki – Antropocenu. W ramach pierwszej debaty festiwalu, "Planeta", dr Jan Witajewski-Baltvilks, ekonomista z Instytutu Badań Strukturalnych oraz Arturo Vittori, światowej sławy architekt i artysta rozmawiali o tym, czy technologie przyszłości mogą mieć pozytywny wpływ na środowisko. Dr Witajewski-Baltvilks pokazał, jak najświeższe teorie ekonomiczne pomagają nam przewidywać kierunek przeszłych zmian technologicznych (poniżej prezentacja do pobrania). Arturo Vittori zaprezentował natomiast, opracowane przez niego konstrukcje, które pozwalają zaopatrywać w wodę wioski w Afryce.

 

Publikacja festiwalowa o antropocenie

Jest już dostępna publikacja festiwalowa a w niej m.in. esej "Ścieżki dekarbonizacji" autorstwa ekonomistów IBS, dr. Jana Witajewskiego-Baltvilks i Piotra Lewandowskiego.

 

Audycja Człowiek 2.0 - Czy potrafimy zaprojektować nasz świat

W audycji Jana Stradowskiego Człowiek 2.0 w TOK FM Piotr Lewandowski (IBS), Joanna Jeśman, Stanisław Łoboziak rozmawiali o tym, czy potrafimy zaprojektować nasz świat (posłuchaj).

 

Więcej informacji o Przemianach na stronie oraz profilu społecznościowym festiwalu.
zdjęcia z https://www.facebook.com/PrzemianyFestiwal

 

wszystkie wiadomości