Personal Democracy Forum 2016

PDF_17.03.2016

Europejskie Centrum Solidarności

rozpoczęcie

zakończenie

Plac Solidarności 1, Gdańsk

IBS współorganizatorem warsztatu na Konferencji Personal Democracy Forum Polska
W dniach 17-18 marca w Gdańsku odbyła się Konferencja Personal Democracy Forum Polska – Europa Środkowo-Wschodnia.  Jest to największe europejskie wydarzeniem poświęcone technologii, demokracji i zaangażowaniu obywatelskiemu, stanowiące przestrzeń debaty dla uczestników z ponad 25 krajów.   Instytut Badań Strukturalnych na  #pdf2016 współorganizował warsztat "Jak w atrakcyjny sposób prezentować dane publiczne". Jakub Sawulski zaprezentował aplikację stworzoną wspólnie z Fundacją ePaństwo - „Jak są wydawane moje podatki?”.

Dzień pierwszy

17 marca wystąpili m.in.  Jennifer Pahlka – założycielka  i dyrektorka Code for America, w Białym Domu pracowała nad kształtowaniem polityki cyfrowej,  Václav Štětka – wykładowca na Uniwersytecie Karola w Pradze specjalizujący się w tematyce mediów i globalizacji, Sheba Najmi – dziennikarka, organizatorka pierwszego społecznego Hackathonu w Pakistanie, Krzysztof Izdebski - prawnik specjalizujący się w dostępie do informacji publicznej, Sandor Lederer - założyciel i prezes organizacji K-monitor obserwującej mechanizmy węgierskiej polityki, Rebecca Rumbul - szefowa działu badań w brytyjskiej organizacji mySociety oraz stała komentatorka polityczna dla BBC w Walii, Joanna Grabarczyk - koordynatorka kampanii HejtStop, Paul Radu - dziennikarz śledczy z Rumunii, Margo Gontar - wspózałożycielka StopFake.org.

Dzień drugi

20 warsztatów m.in. na temat używania mechanizmów gier do angażowania społeczeństwa, safe spaces, czyli tworzenia bezpiecznych przestrzeni w Internecie, jednoczenia obywateli przez watchdogi, nowych sposobów partycypacji obywatelskiej, blokady informacyjnej mediów na świecie czy wykorzystywania otwartych danych w działaniach społecznych.
  • szczegółowe informacje o konferencji - zobacz
pdf2016_kuba_tweet    
wszystkie wydarzenia