Tematem przewodnim rozmów będą wyzwania rynku pracy w realiach gospodarki postcovidowej. Wydarzenie odbędzie się 17 i 18 marca 2021 r. w formie zdalnej.
Konferencja składa się z 4 moderowanych paneli dyskusyjnych dotyczących: pracy zdalnej, przyszłości młodych na rynku pracy, bezrobocia technologicznego oraz zmian społeczno-prawnych wywołanych automatyzacją. Zaproszeni eksperci zastanowią się czy praca z domu stanie się podstawową formą wykonywania obowiązków zawodowych, jak pandemia wpłynie na szanse rozwoju młodych pracowników oraz czy automatyzacja spowoduje, że część Polaków stanie się „ekonomicznie zbędna”. W dyskusji udział weźmie m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich dr hab. Adam Bodnar, oraz były członek Rady Polityki Pieniężnej prof. Jerzy Hausner. Głos zabiorą także przedstawiciele Banku Światowego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polityki Insight, Polskiego Instytutu Ekonomicznego i wielu innych.
I panel – 17 marca 11:00
Pierwszy panel konferencji dotyczył wpływu pandemii na rynek pracy oraz popularyzacji home office w Polsce. Podczas dyskusji zaproszeni goście – Piotr Lewandowski, Monika Fedorczuk, ekspertka Konfederacji Lewiatan, Andrzej Kubisiak z PIE oraz dr Ewa Flaszyńska – odpowiedzieli na pytania, jak pracownicy i pracodawcy poradzili sobie z przystosowaniem do nowych warunków, co stanowiło największe wady i zalety pracy zdalnej oraz czy w kolejnych latach praca z domu stanie się podstawową formą zatrudnienia. Dyskusję poprowadził opiekun SKN Ekonomii Politycznej dr Adam Czerniak.
III panel – 18 marca 11:00
Drugi dzień PolEcon’21 rozpoczął się dyskusją o automatyzacji oraz pozostałych zmianach w ramach trwającej rewolucji 4.0. W panelu wzięli udział dr hab.Iga Magda, dr hab. Łukasz Arendt, Jacek Wojciechowicz oraz prof. Jerzy Hausner. Dyskusję poprowadziła Hanna Cichy, analityczka Polityki Insight.
Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę wydarzenia: www.facebook.com/events/1322345484813917/