
Konferencja podsumowująca działalność sieci COST ENGAGER w Budapeszcie
Jakub Sokołowski i Jan Frankowski wzięli udział w konferencji "Engaging with energy poverty in times of crisis" (11-13.04.2022).
Jakub Sokołowski i Jan Frankowski wzięli udział w konferencji "Engaging with energy poverty in times of crisis" (11-13.04.2022).
W ramach Europejskiej Inicjatywy Ochrony Klimatu (EUKI) wraz z partnerami z Bułgarii, Niemiec, Rumunii i Węgier zbadamy wpływ kosztów emisji dwutlenku węgla na odbiorców szczególnie narażonych na wzrost cen energii.
Badacze z Instytutu Badań Strukturalnych we współpracy z chilijskim Ministerstwem Finansów i Bankiem Światowym przeanalizowali ekonomiczne skutki nowej polityki klimatycznej zaproponowanej przez chilijski rząd.
Rozpoczynamy kolejny projekt w programie Horyzont 2020. Realizując TIPPING+ będziemy badać wpływ transformacji energetycznej na rynek pracy i nierówności społeczno-ekonomiczne, a także analizować punkty krytyczne w narastaniu populizmu.
Jan Witajewski-Baltvilks zaprezentował wyniki prac IBS w ramach projektu Coal Transitions na międzynarodowym spotkaniu ekspertów związanych z rynkiem energii i zasobów naturalnych - Kapsztad 26-27.02.
Przedstawiamy uwagi ekspertów IBS do projektu Ministerstwa Energii "Polityka energetyczna Polski do 2040 r."
Podczas szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach zaprezentowaliśmy wyniki badań dot. m.in. ścieżek transformacji niskoemisyjnej, górnictwa i ubóstwa energetycznego.
W perspektywie 2050 roku odejście od węgla będzie nieco droższe niż brak dekarbonizacji, jednak dzięki temu emisja CO2 zmniejszy się 2-krotnie. Raport i seminarium IBS (28.11.).
“Paryż w praktyce: zrozumienie zagrożeń i niewiadomych” to temat przewodni spotkania kończącego projekt TRANSrisk, które odbyło się 6 listopada w Brukseli.
Już 10 grudnia w Katowicach odbędą się warsztaty poświęcone transformacji węglowej w Polsce. Na zgłoszenia czekamy do 7 grudnia.