Daniel Kiewra

współpracownik naukowy

Daniel_Kiewra_1b

Doktor ekonomii. Absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 2000-2007 wykładał ekonomię, zarządzanie i finanse przedsiębiorstw. W latach 2014-2018 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Syndex Polska (część francuskiej grupy doradczej), gdzie wcześniej był starszym konsultantem. W ciągu ostatnich 12 lat  zrealizował wiele projektów z zakresu stosunków przemysłowych i dialogu społecznego, a także szkoleń dla przedstawicieli związków zawodowych, związków pracodawców i władz publicznych w Polsce i Europie.

 

Doświadczenie analityczne zdobywał podczas badań w obszarach: polityki przemysłowej, delokalizacji oraz digitalizacji miejsce pracy jak również wpływu zmian klimatycznych na zatrudnienie.

 

W Instytucie Badań Strukturalnych zajmuje się pracą badawczą głównie w obszarach rynku pracy, stosunków przemysłowych, a także polityką klimatyczną i energetyczną.

 

Po godzinach interesuje się głównie (ale nie tylko): fotografią, teatrem, muzyką elektroniczną oraz... pokerem.

zainteresowania

rynek pracy, stosunki przemysłowe, polityka przemysłowa (w kontekście globalizacji i cyfryzacji), polityka klimatyczna i energetyczna