
Celem projektu jest ocena perspektyw zatrudnienia pracowników opuszczających sektor górniczy na Śląsku.
Celem projektu jest ocena perspektyw zatrudnienia pracowników opuszczających sektor górniczy na Śląsku.
Celem projektu jest opracowanie strategii transformacji społeczno-ekonomicznej i technologicznej w subregionie konińskim.
Ścieżki transformacji oraz zestawy polityk użytecznych w transformacji sektora węgla stanowią cel prac projektowych realizowanych wspólnie przez nasz Instytut oraz partnerów z Australii, Chin, Francji, Indii, Niemiec, Republiki Południowej Afryki i Wielkiej Brytanii opracujemy. Liderami projektu są IDDRI oraz Climate Strategies.
Celem projektu jest pogłębienie zrozumienia ryzyka, niepewności i zależności związanych z różnymi ścieżkami niskoemisyjnej transformacji. TRANSrisk stworzy nowe ramy badawcze służące do oceny i analizy kosztów i zysków związanych z tymi ścieżkami.
Celem naukowym projektu jest analiza determinant zróżnicowania płac kobiet i mężczyzn w różnych grupach wieku oraz z perspektywy polityki zarządzania na poziomie firmy.
Celem projektu była wymiana doświadczeń związanych z korzystaniem z danych administracyjnych w krajach Europy Środkowej oraz promocja szerszego wykorzystania tego typu danych.
Organizacja seminariów naukowych dotyczących rynku pracy, polityki społecznej i wpływu zmian na rynku energii na społeczeństwo, oraz międzynarodowej konferencji "IBS Jobs Conference 2017".
Ocena wpływu rządowego programu Rodzina 500 Plus na rynek pracy.
Projekt miał na celu ocenę znaczenia sektorów kultury i kreatywnego dla polskiej gospodarki poprzez oszacowanie wartości dodanej oraz zatrudnienia w obu tych sektorach.
Przeprowadzone w ramach projektu analizy pozwoliły ocenić m.in. popyt na pracę i umiejętności związane z prowadzeniem termomodernizacji.