
Celem programu jest przyczynienie się do powstania interdyscyplinarnych rozwiązań dla wyzwań związanych z miejscami pracy na całym świecie...
Celem programu jest przyczynienie się do powstania interdyscyplinarnych rozwiązań dla wyzwań związanych z miejscami pracy na całym świecie...
Celem projektu jest pokazanie czynników wpływających na zjawisko ubóstwa energetycznego w Polsce oraz identyfikacja skutecznych instrumentów polityki społecznej przeciwdziałających temu problemowi.
Celem projektu jest zdefiniowanie różnorodnych wyzwań stojących przed Polską w obliczu przemian globalnych polegających na rosnącym znaczeniu nowych technologii w życiu społecznym i gospodarczym.
Program aktywizacji zawodowej osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej opierający się na współpracy zaangażowanych społecznie firm oraz organizacji pozarządowych.
Celem projektu jest prognozowanie popytu na pracę, podaży pracy oraz luki popytowo-podażowej w horyzoncie 2050 roku za pomocą nowatorskich metod.
Celem projektu jest wieloaspektowe zbadanie źródeł nierówności płacowych kobiet i mężczyzn.
Celem przedsięwzięcia jest ewaluacja efektywności wsparcia na rzecz osób młodych w Hiszpanii, na Węgrzech, we Włoszech i w Polsce. Projekt realizowany jest w latach 2018 - 2021 przez IBS i 8 partnerów zagranicznych w ramach Funduszu na Rzecz Zatrudnienia Młodzieży EEA i Funduszy Norweskich.
Celem projektu jest uzyskanie nowych empirycznych wyników dotyczących roli efektu dochodowego w podejmowaniu decyzji o podaży pracy przez gospodarstwa domowe. Wprowadzenie świadczenia na dziecko w Polsce (program Rodzina 500+) umożliwia identyfikację efektu dochodowego ze względu na unikalną konstrukcję programu.
Celem projektu TIPPING+ jest identyfikacja kluczowych procesów i wydarzeń prowadzących do transformacji energetycznej w regionach zależnych od węgla, zbadanie reakcji regionalnych systemów społeczno-ekonomicznych na tę transformację oraz ocena wpływu tych zmian na wzrost populizmu i nastawień antydemokratycznych.
Celem projektu jest oszacowanie zależności pomiędzy ubóstwem energetycznym i zdrowiem. Wykorzystamy do tego badanie terenowe w Tychach i Rudzie Śląskiej. Nasz projekt jako jeden z pierwszych w Polsce połączy dane na temat zdrowia oraz wykorzystania energii w gospodarstwach domowych.
Celem projektu jest oszacowanie wpływu osiągnięcia neutralności klimatycznej na rynek pracy w województwie śląskim. Sprawiedliwa transformacja Śląska jest kluczowa dla ograniczenia emisji w sektorze energetycznym i zminimalizowania społecznych kosztów tego procesu.