Program Mieszkanie Plus - dyskusja w TOK FM

pixabay_mieszkania
Czy program ma szansę ucywilizować rynek najmu w Polsce? W audycji "Połączenie" Jakub Janiszewski rozmawia z M. Lisem (IBS), M. Polakowskim (ICRA), K. Święcicką (IBS).

Na początku czerwca premier Beata Szydło przedstawiła program Mieszkanie Plus, którego trzy filary stanowić mają: wsparcie budownictwa społecznego, tanie mieszkania na wynajem budowane na gruntach Skarbu Państwa oraz wsparcie oszczędzania na cele mieszkaniowe w ramach indywidualnych kont mieszkaniowych.

 

Z założeń programu wynika, że mieszkania będą dostępne na wynajem (koszt wynajmu od 10 do 20 zł za 1 m kw.) oraz na wynajem z dojściem do własności (cena mieszkania uzależniona od lokalizacji).

 

- Głównym zarzutem do projektu jest to, że jest to sześć stron prezentacji plus nagrania z konferencji - mówi Maciej Lis w audycji "Połączenie", w TOK FM - i podobnie jak przy innych propozycjach rządowych nie powstał żaden dokument (strategia ze szczegółami), z którą można by dyskutować.

 

Program Mieszkanie Plus odpowiada na społeczne potrzeby, ale czy koncepcja rządu ma szansę się sprawdzić, czy program może ucywilizować rynek najmu w Polsce? W audycji "Połączenie" Jakuba Janiszewskiego rozmawiają Maciej Lis (IBS), Michał Polakowski (Fundacja IRCA), Konstancja Święcicka (IBS) - posłuchaj.

 

bmk

 

wszystkie wiadomości